1399/01/30

آلبوم سیزدهم

«شاید فردایی نباشد»

داستان به شهرت رسیدن گروه لنرد اسکینرد، و انتشار آلبوم بازماندگان خیابان، یعنی مهمترین آلبوم این گروه در ژانر راک جنوبی

تهیه و روایت: بردیا برجسته نژاد

طراحی لوگو و کاور: نیما جمالی

ضبط: فائقه تبریزی

«لنرد اسکینرد» Lynyrd Skynyrd گروهی خشمگین و عصبانی بود! البته منظور موسیقی‌شان نیست. آثارشان ترکیب هیجان‌انگیز و نشاط‌آوری از موسیقی‌های راک ان رل، کانتری و بلوز بود که رنگ و بوی موسیقی راک انگلیسی را به خود گرفته بود و ژانری را به وجود آورده بود به اسم «راک جنوب» Southern Rock. این اعضای گروه بودند که خشمگین و عصبانی بودند. مصرف بی‌رویه‌ی مواد و الکل، دعواهای وقت و بی‌وقت، بازداشت شدن‌ها، جنجال‌ها، حاشیه‌ها، از آنها گروهی ساخته بود که نه فقط بخاطر موسیقی‌شان، بلکه بخاطر رفتارشان هم متمایز شده بودند. سرنوشت با لنرد اسکینرد مهربان نبود و یک اتفاق باعث شد تا همه‌ چیز تغییر کند. اتفاقی که تا مدتها دنیای موسیقی و طرفداران این گروه را عزادار کرد.

در این قسمت از پادکست آلبوم با این گروه و شکل‌گیری آن آشنا می‌شوید. داستان را دنبال می‌کنیم تا به شهرت‌شان برسیم. از ژانر راک جنوبی می‌شنوید، آلبوم‌هاشان را مرور می‌کنیم تا برسیم به آلبوم پنجم، «بازماندگان خیابان» Street Survivors، تک‌تک ترکهای این آلبوم را مزه می‌کنیم، از اتفاقی تلخی که براشان رخ داد می‌گوییم و داستان را می‌رسانیم به سرنوشت‌شان بعد از آن اتفاق و امروز.

2 دیدگاه

ا
امیر
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ ۰۶:۱۶:۴۹
سلام
دوست عزیز اگر ممکن هست خواننده بلوز هم برنامه تهیه کنید.مثل
muddy waters
howlin wolf
john lee hooker
albert king
buddy guy
پ
پادکست آلبوم
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ ۱۹:۳۵:۱۴
وقت بخیر. در آینده سراغ موسیقی بلوز بطور مشخص میرم.
ب
بهراد
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ ۱۴:۳۷:۱۸
سلام
واقعا خسته نباشید
خلاصه بگم : دمتون گرم .. حال کردیم
پ
پادکست آلبوم
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ ۱۹:۳۵:۳۴
ممنونم از لطفتون (:

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب تکمیلی مرتبط

Post
قسمت سیزدهم، لنرد اسکینرد، به روایت تصویر
1399/02/24

در قسمت سیزدهم پادکست آلبوم، با عنوان «شاید فردایی نباشد»، داستان گروه «لنرد اسکینرد» Lynyrd Skynyrd و انتشار آلبوم «بازماندگان خیابان» Street Survivors را می‌شنوید. در این پست با تصویر این قسمت را مرور دوباره‌ای می‌کنیم.

در حال بارگزاری..