1398/09/09

آلبوم یازدهم

«این آخرین بدرود است»

داستان زندگی جف باکلی، هنرمند آمریکایی، و انتشار تک آلبوم گریس که نام او را در تاریخ موسیقی جاودانه کرد.

تهیه و روایت: بردیا برجسته نژاد

طراحی لوگو و کاور: نیما جمالی

ضبط: کیارش بختیاری

اسپانسر‌1: مدیسه (کد تخفیف 40هزار تومنی برای خرید بالای 300هزار تومن: Album)

اسپانسر‌2: پونیشا (وبسایت)

زندگی هنرمند آمریکای، «جف باکلی» Jeff Buckley با طنز عجیبی آغاز و با تلخی فراوانی به اتمام می‌رسد. او که هنر را از پدرش به ارث برده بود، توانست تبدیل به هنرمندی شود که او را بعنوان یکی از چهره‌های شاخص موسیقی تجربی می‌شناسند. او فقط یک آلبوم با نام «بخشش» Grace منتشر کرد. تک آلبومی که نام او را در جهان موسیقی برای همیشه زنده نگه داشت.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب تکمیلی مرتبط

Post
قسمت یازدهم، جف باکلی، به روایت تصویر
1398/10/21

در قسمت یازدهم پادکست آلبوم، با عنوان «این آخرین بدرود است»، داستان «جف باکلی» Jeff Buckely و انتشار تک آلبوم «رحمت» Grace را می‌شنوید. در این پست با تصویر این قسمت را مرور دوباره‌ای می‌کنیم.

Post
جف باکلی، نفرین‌شده‌ یا خوش‌شانس‌ترین؟
1398/11/02

مصاحبه‌ی چاپ شده با «جف باکلی» Jeff Buckley در مورد آلبوم «رحمت» Grace، در «روزنامه گاردین» The Guardian، به تاریخ 27 آگوست 2014، نوشته‌ی «تد کسلر» Ted Kessler

Post
گروه میوز و گیتار جف باکلی
1399/02/29

در جدیدترین مصاحبه‌ی مت بلامی، خواننده و رهبر گروه «میوز» Muse با «دنیای گیتار» Guitar World، او فاش کرد که گیتار مشهور فندر تِلِکَستر ساخت ۱۹۹۳ متعلق به «جف باکلی» Jeff Buckley را با قصد نواختن آن در آلبوم بعدی گروه میوز خریده است. همان گیتاری که در ضبط مهمترین آهنگ جف و آلبوم «رحمت» Grace، یعنی «هاللویا» Hallelujah به‌کار گرفته شده بود.

در حال بارگزاری..