1401/03/11

آلبوم بیست و هشتم

«اگر ببازم، باز هم برنده‌ام»

قسمت بیست و هشتم پادکست آلبوم در مورد آلبوم دوم گروه سوئدی آبا، یعنی موفقترین گروه تاریخ موسیقی پاپ

تهیه و روایت: بردیا برجسته نژاد

طراحی لوگو و کاور: نیما جمالی

ضبط: بردیا برجسته نژاد

اسپانسر‌1: بن مانو وبسایت

دهه شصت میلادی با ظهور موجهای متفاوت موسیقی در انگلستان و آمریکا همراه بود. در این میان کشورهای بودند که بدون هیچ تاثیری بر روی جریان موسیقی جهان، فقط تاثیر گرفته از انگلیس و آمریکا در حوزه موسیقی فعالیت می‌کردند. سوئد، کشوری که در آن دوران هنوز بافت روستایی داشت، هیچ موفقیتی در زمینه موسیقی در دنیا را به نام خود ثبت نکرده بود. تا اینکه چهار ستاره‌ی موسیقی این کشور، دور هم جمع شدند و تبدیل شدند به موفقترین هنرمندان این کشور و البته موفقترین گروه پاپ تاریخ موسیقی جهان. بشنوید، اولین قسمت از مجموعه‌ی سه قسمتی گروه «آبا» و انتشار آلبوم «واترلو» از این گروه.

در این قسمت داستان تک تک اعضای گروه را از قبل از تولد آغاز می‌کنیم و با هر کدام همراه می‌شویم تا در نهایت ببینیم بعد از طی که کردن چه مسیری، دور هم جمع شدند و اساس اولیه شکل‌گیری گروه «آبا» ABBA را پایه‌گذاری کردند.

1 دیدگاه

ا
اکبر پولو
۱۴۰۱/۰۳/۲۰ ۱۳:۲۵:۳۸
شاید باورت نشه پنج شنبه ها و رووزهای تعطیل میام وبسایتتون سرک میکشم قسمت جدید اومده یا نه، شاید هفته ایی یکبار میام پیشتون و امروز فردای تولدمه چقدر باحال بود که این قسمت را امروز شنیدم، اسپانسر این قلب و گوشمه که به سمتتون میتپه :)
پ
پادکست آلبوم
۱۴۰۱/۰۴/۰۸ ۱۶:۰۱:۰۸
ممنون از شما و تولدتون مبارک باشه (:

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال بارگزاری..